آموزش مبانی بازیگری کودک در تئاتر و نمایش

اهمیت بازیگری کودک و یادگیری مبانی آن در جایگاه مربی چیست؟

علم روان‌شناسی برای یافتن چگونگی شکل‌گیری شخصیت افراد جامعه و ریشه‌یابی علل رفتارهای انسان‌ها در مواجهه با رویدادهای فردی و اجتماعی، ما را به دوران کودکی ارجاع می‌دهد. به همین دلیل دوران کودکی همواره تا پایان زندگی همراه ماست و از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. پس شکل‌گیری شخصیت افراد و اساس خلق‌و‌خو و نقش آن‌ها در رویدادهای فردی و اجتماعی، در دوران کودکی رقم می‌خورد و به صراحت می‌توان گفت یکی از راه‌هایی که در زندگی شخصی فرد و نقش او در اجتماع بسیار حائز اهمیت است، تربیت و پرورش کودکان توسط خانواده و افراد سهیم در امر تعلیم و تربیت اوست. این امر باید توسط مربیان تعلیم دیده صورت گیرد و از آنجایی که برای آموزش به کودک و انتقال مفاهیم به او لازم است از طریق بازی و سرگرمی اقدام کنیم.

بازیگری کودک می‌تواند راهکاری بسیار موثر و همچنین جذاب برای کودکان باشد. زیرا این روش معمولا با موافقت مشارکت کودک بدون مقاومت او مواجه می‌شود؛ پس می‌تواند باعث سهولت در روند یادگیری کودک شده و نیز روشی زیرکانه برای برقراری ارتباط و آموزش به کودکانی محسوب شود که متقاعد کردن آن‌ها برای مشارکت در جریان یادگیری امری دشوار است. بازیگری کودک و یادگیری مبانی آن به عنوان فردی که در جایگاه مربی کودک فعالیت می‌کند امری اجتناب‌ناپذیر بوده و با آشنایی هرچه بهتر با این مفاهیم، آموزش و تدریس به کودک در جهت رشد و بروز خلاقیت در او روشن‌تر و هدفمندتر خواهد شد.

از آنجایی که متذکر شدیم که شکل‌گیری شخصیت هر فرد در دوران کودکی رقم می‌ خورد، پس بسیار حائز اهمیت است تا از سنین کم به شکل‌گیری هرچه بهتر شخصیت کودک و تربیت کودکی متفکر و خلاق برآییم. ضرورت بازیگری کودک در بسیاری از جوانب زندگی ملموس بوده و مربیان کودک موظف‌اند با جدیت بسیار در راستای اجرای هرچه بهتر آن برآیند.


 

 


اگر این آموزش براتون مفیده میتونید پکیج کامل این دوره رو از لینک زیر تهیه کنید

No related post ID found.
به بالا بروید